Mikronet Karbon İç Mekan Tasarım Projesi

Makam Odası ve Karşılama Bölümü olarak iki aşamada yürüttüğümüz iç mekan tasarım ve uygulama işimiz lokasyon olarak Konya\ Merkez Teksan Sanayi Sitesinde hayat bulmuştur.

Tasarım tecrübemiz ve müşteri istekleri doğrultusunda yapılan makam odamızda çelik malzemeden lazer kesim ile üretilen dünya haritamız ve firma kimliğini yansıtan karbon atomundan esinlenerek oluşturulan altıgen sarmalımız vardır. Antrasit gri tonlarda plastik boya ve bulamaç desenli ithal duvar kağıdı tercih edilmiştir. Mobilya olarak mevcut dolabın deseninde kötü görünen kısımlara kaplamalar eklenmiştir. Ayrıca dünya haritası çevresine dünyaya açılan perde havası oluşturan ahşap dişli panel sitem uygulanmıştır. Son olarak ahşap çıtalar ile altıgen sarmalın oda içerisinde etkisi artırılmıştır.

Karşılama duvarı kısmında müşterimizin isteği doğrultusunda ürünlerini sergileyebileceği bir çalışma yapıldı. Yaptığımız çizimler doğrultusunda ham mdf malzeme kesilerek siyah lake ile boyandı. Ürünlerin ön plana çıkmasını sağlayacak şık spotlar mdf bloklara gömülerek hem şık hem de sade, etkileyici bir sonuç ortaya çıkmış oldu. Son olarak firmanın isminin yazılı oldu pleksi malzemeden kesilen kutu harflerimiz tasarımın ortasında yerini aldı ve karşılama duvarı tam manasıyla müşterilerin ilgisine sunulmuş oldu.